Pustak Ceramiczny

Ceramika budowlana jest wytwarzana z naturalnych surowców i przyjazna środowisku. Produkowane z niej cegły i pustaki są wytrzymałe, znakomicie akumulują ciepło, wyróżnia je dobra paro przepuszczalność i odporność na korozję biologiczną. Pustaki ceramiczne wytwarzane są w podobny sposób co cegły. Są jednak od nich większe, dlatego muruje się z nich szybciej. Najpopularniejsze wymiary pustaków ceramicznych to szerokość 80, 188, 250, 288, 375, 380, 440 mm, wysokość 220, 238 mm, długość 188, 220, 248, 375, 498 mm. Z ceramiki poryzowanej Porotherm można wznosić wszelkie rodzaje ścian, zarówno zewnętrznych stanowiących szkielet domu i pełniących funkcję nośną, jak i wewnętrznych nośnych czy ścian działowych. Najbardziej istotne z punktu widzenia parametrów użytkowych domu są ściany zewnętrzne. Stanowią one element konstrukcyjny całego domu a zatem muszą być solidne i  wytrzymałe oraz izolują dom przed zimnem czy hałasem - muszą mieć więc odpowiednie parametry termoizolacyjne i akustyczne. Istnieją trzy podstawowe typy ścian zewnętrznych: jednowarstwowe, dwuwarstwowe (docieplane) i trójwarstwowe (zwane inaczej szczelinowymi).

Porotherm 25 P+W  

Pustak ceramiczny przeznaczony do budowy zewnętrznych ścian nośnych z dociepleniem oraz ścian nośnych wewnętrznych. Porotherm 25 P+W murowany jest na „pióro-wpust” , dzięki czemu nie jest konieczne stosowanie spoin pionowych, co znacznie przyspiesza prowadzenie prac budowlanych i poprawia parametry cieplne muru. Grubość ściany: 25 cm

Sukces ceramicznej ściany tkwi w pustakach. Istnieją dwa sposoby by z ciepłej z natury ceramiki uzyskać najlepsze parametry termoizolacyjności: 

 • Poryzacja - w pustakach najbardziej zaawansowanych technologicznie, jak Porotherm podczas wypalania w wysokiej temperaturze w glinie wymieszanej z pyłem drzewnym tworzą się wypełnione powietrzem mikropory. Powietrze to najlepszy znany człowiekowi izolator - im więcej zamkniemy go w strukturze cegły, tym lepsze parametry cieplne osiągniemy.
 • Układ komór i drążeń wewnątrz pustaka wydłużający drogę przepływu ciepła przez ścianę – im bardziej zaawansowany i skomplikowany, tym lepsze parametry izolacyjności termicznej. Im droga jest dłuższa, tym mniej ciepła ucieka.

 

 

 

Kontakt z nami

 • 32-830 Wojnicz

  ul. Tarnowska 2
  tel. +48 (14) 67-89-091

  Email

  budomat@vp.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ