Pustaki Szalunkowe

Budowanie pustakiem szalunkowym to połączenie dwóch technik wykonania ścian fundamentowych: murowania i betonowania. Ściana powstaje z pustaków szalunkowych ułożonych na sucho i po osiągnięciu wymaganej wysokości (3-4 warstwy) wypełnionych betonem. Specjalne wgłębienia, jak również otwory pionowe umożliwiają zastosowanie zbrojenia poziomego i pionowego. W ten sposób powstałą pionowe słupy betonu, a poziome betonowe zamki trwale, łączą elementy ze sobą – tworząc żelbetowy monolit.

Zastosowanie :

Pustaki szalunkowe z powodzeniem znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie do tej pory wymagane było zastosowanie szalunków drewnianych lub metalowych, w konstrukcjach ścian fundamentowych, nośnych o zwiększonej wytrzymałości pod budynki mieszkalne, gospodarcze, garaże, płoty, ściany oporowe, kanały, boksy, szyby windowe itp.

Murowanie :

Niezależnie którą metodę wykonania fundamentu wybierzemy, musimy zadbać oto, aby powierzchnia na której będzie spoczywać ściana fundamentowa była równa i wypoziomowana, co ułatwi nam w znacznym stopniu ułożenie pierwszej warstwy pustaków. Układanie pustaków należy rozpocząć od naroży pamiętając o tym, że o ile długości poszczególnych ścian są wielokrotnością 25cm., to wykorzystanie pustaków połówkowych i końcowych umożliwi nam budowanie bez potrzeby cięcia elementów pełno wymiarowych. Pustaki powinny być układane bez zaprawy (na sucho) na wysokość 3-4 warstw, pamiętając o stałej kontroli poziomu i wysokości układanej warstwy.

 

Kontakt z nami

  • 32-830 Wojnicz

    ul. Tarnowska 2
    tel. +48 (14) 67-89-091

    Email

    budomat@vp.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ