Styropian

10 powodów, dla których warto stosować styropian Austrotherm

 1. Zmniejszysz wydatki na ogrzewanie. Wybierając styropian Austrotherm EPS o lepszym współczynniku przewodzenia ciepła λ, maksymalnie zredukujesz wydatki na ogrzewanie.
 2. Szybko zwróci Ci się koszt inwestycji. Zastosowanie styropianu Austrotherm pozwoli zaoszczędzić zużywaną przez Twój dom energię, a wydatek na termoizolację ze styropianu, która stanowi zaledwie 10-15% inwestycji w ocieplenie, szybko Ci się zwróci.
 3. Uzyskasz optymalny komfort. Dobrze ocieplony dom będzie miał lepszą zdolność do akumulowania ciepła wytworzonego w jego wnętrzu.
 4. Zwiększysz trwałość budynku. Płyty Austrotherm to doskonała ochrona konstrukcji budynku przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, pozwalająca wydłużyć jej żywotność.
 5. Użyjesz najlepszego izolatora. Zastosuj płyty o najniższym, a zarazem najlepszym współczynniku λD ≤ 0,031 W/mK zamiast tanich w zakupie, lecz drogich w użytkowaniu o właściwości λD ≤ 0,045 W/mK.
 6. Wykorzystasz przetestowany produkt. Dysponujemy nowocześnie wyposażonymi laboratoriami, aby nieustannie kontrolować jakość produktów.
 7. Dokonasz wyboru spośród szerokiej gamy produktów. Najnowocześniejsze linie technologiczne, obsługiwane przez doświadczonych pracowników pozwalają na oferowanie produktów specjalnie przeznaczonych do ocieplenia każdej części domu.
 8. Twoja ekipa budowlana sprawnie wykona pracę. Markowe płyty styropianowe Austrotherm mają wysoką spoistość - nie łamią się, nie kruszą, nie wypadają z nich pojedyncze perełki, dlatego są łatwe w obróbce.
 9. Zastosujesz produkt odporny na warunki atmosferyczne i czynniki biologiczne. Płyty styropianowe są odporne na zawilgocenie, pozwalają na wykonywanie prac w prawie każdych warunkach pogodowych. Są też odporne na grzyby, pleśnie i bakterie.
 10. Przyczynisz się do ochrony klimatu. Oszczędności energii wynikające z zastosowania płyt styropianowych są większe niż energia zużyta do ich produkcji, dlatego znacząco przyczyniają się do redukcji emisji CO2.

Nakładanie kleju :

Dopuszczalne są dwie możliwości nakładania kleju na płytę styropianową. 

Najczęściej stosowana jest metoda obwodowo punktowa. Klej na obrzeżach płyty styropianowej należy rozłożyć pasem o szerokości 3-4 cm, a na pozostałej powierzchni zrobić dodatkowo 6-8 równomiernie rozłożonych placków. Łączna powierzchnia nałożonej masy powinna obejmować co najmniej 40% powierzchni styropianu. Drugą, dopuszczalną metodą jest nakładanie masy na całą powierzchnię płyty. Można ją stosować w przypadku równych powierzchni ścian. Klej nakłada się na całą powierzchnię płyty pacą zębatą o wymiarach zębów 10 x 12 mm.

 

 

Kontakt z nami

 • 32-830 Wojnicz

  ul. Tarnowska 2
  tel. +48 (14) 67-89-091

  Email

  budomat@vp.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ