Wełny

Zalety wełny mineralnej

Wełna mineralna to wysoce funkcjonalny materiał. Charakteryzuje się lekkością, co eliminuje ryzyko osiadania. Dzięki temu użytkownicy nie muszą zmagać się z ewentualnymi usterkami. Co więcej, tworzywo jest niezwykle wydajne. Wpłynie to pozytywnie na nasz budżet. Budowa domu to ogromna inwestycja, dlatego warto szukać oszczędności na każdym kroku. Kolejną zaletą produktu jest jego łatwa instalacja, nawet w trudno dostępnych miejscach. Nie powoduje ona hałasu, dzięki czemu nie jest uciążliwa dla mieszkańców.

Parametry wełny mineralnej

Wełna mineralna to również doskonałe pokrycie ścian i podłoża. Wybierając rodzaj materiału warto zwracać uwagę na jego poszczególne parametry. Wełna może być bowiem ciężka i zbita lub lekka i wiotka. Do ścian i podłóg zalecana jest wełna sztywniejsza – dzięki jej zastosowaniu znika problem rozrywania się produktu podczas docinania. Do izolacji dachu warto wybrać lżejszą wełnę szklaną, znakomicie rozprężającą się po wyjęciu z kompresowanych rolek i wypełniającą szczelnie izolowane przestrzenie. Jeśli weźmiemy pod uwagę wymienione elementy możemy sprawdzić czy są one adekwatne do ceny produktu.

Wełna mineralna znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Z tej przyczyny podczas budowy domu, warto zainwestować w odpowiednią ilość i parametry materiału, które z pewnością są mocną stroną oferty ISOVER, podobnie jak sieć dystrybucji obejmująca cały kraj. Zewnętrzna izolacja ścian, zabezpieczenie rur centralnego ogrzewania, inwestycja w funkcjonalny piec oraz ocieplenie dachu sprawią, że budynek stanie się wolny od wilgoci i będzie otaczał użytkowników ciepłem i wolnym od zarazków powietrzem.

Zastosowanie : 

  • izolacja cieplna i akustryczna :

- dachów skośnych pomiędzy krokwiami,
- poddaszy użytkowych i nieużytkowych,
- stropodachów dwudzielnych,
- podłóg i stropów pomiędzy legarami,
- drewnianych i stalowych konstrukcji szkieletowych

 

Kontakt z nami

  • 32-830 Wojnicz

    ul. Tarnowska 2
    tel. +48 (14) 67-89-091

    Email

    budomat@vp.pl

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ